Безкоштовний сир тільки в мишоловці, або як я купив вакансію

Очень часто, отправляясь на заработки в другую страну, люди не имеют никакого конкретного представления о том, что их может там ожидать. Даже, если вы устроитесь на работу легально, с помощью надежного и проверенного посредника, могут возникнуть трудности в отношениях с работодателем, конфликты с полицией, да и просто бытовые проблемы. В этом разделе форума вы всегда можете задать любой вопрос, пообщаться с людьми, у которых возникали подобные проблемы, обсудить возможные пути их решения.

Безкоштовний сир тільки в мишоловці, або як я купив вакансію

Сообщение live » Чт ноя 10, 2016 9:33 am

Цікава стаття студента:

http://ivan28ivan.livejournal.com/756.html

Безкоштовний сир тільки в мишоловці, або як я купив 'безкоштовну' вакансію.

Всім привіт, мене звати Іван, мені 28 років і я простий хлопець з передмістя. Інтернет в нашому селі є і тому, коли я вирішив підзаробити грошей 'за бугром' - в першу чергу звернувся до інтернету. Також в моїх мріях було придбати автомобіль на польській реєстрації, але про це потім.

Повернувшись трохи в минуле варто зазначити що шенген візи в мене були, тому що в університеті я активно приймав участь в подіях однієї студентської організації (доречі, назв я тут не використовуватиму аби нікого не образити адже все викладене це особисто мій досвід і написав я це для свого блогу). Також я розумів, що шенген віза для легальної роботи не підходить, і розпитавши односельчан зрозумів що віза потрібна національна, робоча.

Про візовий процес розписувати немає сенсу, тому що всі розуміють - самому це робити не варто, бо в нас досить багато контор, які можуть продати Вам пропечатаний у Львові папірчик назвавши його запрошенням. Краще віддати цей процес професіоналам, які будуть відповідати за кінцевий результат. Кому цікаво, то загалом виготовлення польської національної робочої візи мені обійшлося в двісті з лишнім доларів США. І я в курсі, що можна знайти і дешевше і зазвичай це коштує від 100$, але я вирішив не економити. Тим паче, навіть при найгірших розкладах ця сума відіб'ється за пів місяця. За чотири тижні я отримав свій паспорт з візою на 180 днів, коридором на рік і почав неспішно моніторити варіанти працевлаштування.

Отже, вперше наклацавши на клавіатурі свого віндоус слова 'Робота в Польщі' я отримав 597342 результати та чотири рекламні посилання зверху. Я готовий був інвестувати в хорошу вакансію, бо від цього залежав мій прибуток в майбутньому. Зрозумівши, що для того, щоб попасти на хороше робоче місце потрібно витратити від 50$ до 150$ я продовжував працювати адміністратором на Батьківщині щоб до заробити на перший час життя закордоном. Зорієнтувавшись, що я хочу виїхати десь за місяць-півтора я продовжував періодично шукати в гуглі роботу. А за цей час я начитався досить багато. Бажаним робочим місцем для мене був теплий завод чи склад, робота на конвеєрі чи пікінг на складі. Польською мовою я не володів.

Моєму подиву не було меж, коли в один з моїх пошукових вечорів на одному з рекламних посилань гугл видав мені компанію, яка пропонувала не платити за вакансії а звернутись до них. В теорії все виглядало досить класно: наш братський народ, поляки піклуючись про друзів-українців відкрили філії своїх компаній в містах західної України фінансуючи оренди офісів, зарплати менеджерів, і, що найдорожче, навіть рекламу в гуглі. А все заради нашого блага. Наступного ранку я одразу набрав номер, що був вказаний для зв'язку.

Номер нажаль не відповідав і я залишив заявку на працевлаштування на сайті, онлайн. Відповівши на декілька запитань анкети (свої дані, бажану вакансію – різноробочий, досвід – немає, освіту, знання мови – слабке, також вказав що в мене є віза), і відправив на вказану електронну пошту фотографію свого паспорту та візи я чекав дзвінка від представника фірми для проведення співбесіди.

Також паралельно я знайшов на сайті в цієї польської агенції, який мав розділ російською мовою, вакансію різноробочого на виробництво матрасів. Зарплата була вказана в середньому 10 злотих/год., проживання безкоштовне, в гуртожитку від виробництва. Досвіду в такій роботі я не мав, але було вказано, що там є можливість безкоштовного оплачуваного навчання протягом двох тижнів.

Представник посередника передзвонив десь через 4-5 днів і представився Володимиром. Запитав Володимир про бажану роботу, готовність виїзду, перепитав про терміни візи, попередив на рахунок потреби мати із собою кошти “на перший час”. В кінці розмови пан Володимир сказав, що мені передзвонять щодо виїзду. Дзвонив, нажаль, з прихованого номеру. Я планував взяти із собою на дорогу і перший час польських злотих в еквіваленті 100 доларів. Наступного дня мені подзвонив “Водій Василь” і сказав що він “везе мене до Польщі на роботу” і що ціна за дорогу 50 доларів. Я мав бути готовим до виїзду через два дні, також він повідомив мені щоб я не брав з собою більше однієї валізи. На мої питання щодо вакансії він не міг нічого відповісти і порадив говорити з менеджерами. Тому я залишив ще одну заявку на сайті польської агенції щоб уточнити деталі і чекав наступного дня.

На щастя, мені того ж дня передзвонив менеджер. Після довгої розмови (адже це була інший менеджер і він не знав нічого про мене) з ним я зрозумів, що мене взяли на виробництво матрасів в місті Каліш, тобто на ту вакансію яку я побачив на сайті. Але, на жаль, я не уточнив чи потрібно мені буде оплачувати які-небудь довідки або оплачувати житло наперед. За попередньою домовленістю я мав бути в п’ятницю о 13:00 біля залізничного вокзалу. Щодо ціни “добирання” від водія, то я не одразу зрозумів що вона завищена тому що востаннє їздив ще будучи студентом.

На призначене місце виїзду я з’явився трохи раніше, і почав шукати двоповерховий автобус на польських номерах розмальований логотипами польскої агенції. Не знайшовши такого я подзвонив водію, який зорієнтував мене де знаходиться автобус. Моя перша фантазія була розбита коли я побачив що мій транспорт це рейсовий автобус Львів – Краків, а водій, як я вже зрозумів пізніше, просто співпрацює з польською агенцією і робить вигляд дбайливого працівника компанії. Робить вигляд. Не більше. Водій Василь зустрів мене поспіхом, запитавши прізвище і показавши куди ставити валізу брякнув “поїхали” і закрив двері. Тут почалась моя подорож на роботу до Польщі.

Їхав автобус через КПП Шегині, тому там ми трохи затримались, і навіть, декількох пасажирів зняли з автобусу, але доїхали ми вчасно і в 20:40 прибули на двожец глувни в Кракові. Там, запитавши водія, які мають бути мої подальші дії я отримав пораду швидко йти в офіс агенції, бо “вони працюють до 21:00!”. Я встиг, тому що офіс знаходився на ті й ж вулиці і там ще працював один менеджер, який теж нічого не знав щодо мого приїзду, але на щастя, був більш комунікабельний ніж водій Василь, і, відзнявши копії моїх документів, повідомив що кадровий відділ на заводі, на який мене направив менеджер Володимир в суботу та неділю не працює і тому мені варто приїхати на місце праці в понеділок. Це вже розбилась моя друга фантазія. Менеджер в польскому офісі праці пішов назустріч порадивши хостел, в якому варто зупинитись на дві доби, вибачився за “накладку” та закрив офіс. Я залишився у вечірньому Кракові з валізою речей, папірчиком з адресою мого майбутнього місця праці та 100 доларами (адже після того як водій повідомив ціну добирання я взяв із собою все-таки не 100 а 150 доларів). Попрямувавши до хостелу я почав сумніватись на рахунок правильності свого вибору щодо для працевлаштування. Провівши два дні в Кракові та купивши квиток на ранкову електричку до міста Каліш в понеділок я поїхав туди. Попередньо в хостелі я побачив по карті що місце роботи знаходиться на околиці міста та досить далеко від залізничного вокзалу. Але я вирішив не витрачатись на таксі і знову-ж таки скористався гуглом щоб прокласти маршрут до заводу. З його допомогою, ще перед обідом я стояв перед входом до невеликого офісного центру в промисловому районі міста, який, не зважаючи на мою виснаженість після далекої довоги, навіть здався мені приємним. Далі було оформлення на роботу, навчання з безпеки праці (яке проводиться лише по понеділках, тому мені дуже пощастило), поселення в гуртожитку і перший робочий день.

Робота була набагато важчою ніж я собі уявляв і взагалі не тою, що була на фото з сайту полської агенції. З житлом та ж ситуація. Гуртожитком виявився переобладнаний для життя старий цех, де були двоярусні ліжка з туалетом і міні-кухнею на поверсі. Гуртожиток знаходився в іншому районі міста, але при оформленні мені завбачливо видали проїздний “від фірми”.

Остання моя фантазія щезла після отримання першої зарплати, яка дорівнювала приблизно половині відпрацьованих мною годин. Я подумав, що це якась помилка і звернувшись до офісу, де мене оформлювали отримав цікавий розрахунок:
- при оформленні потрібно з мене зняли 50 злотих “за бланки”,
- за навчання з безпеки праці – 100 злотих,
- кауцію (залог) за гуртожиток – 100 злотих,
- вартість проїзного квитка – 150 злотих.

Підрахувавши все це не важко зрозуміти, що загалом я “витратив” на процес потрапляння на роботу 130-140 доларів, адже, після однієї поїздки додому зрозумів, що вартість квитка Львів – Краків була дуже завищена.

Я все-ж відпрацював свої 180 днів, тому що думаю що переходження від одного місця до другого при таких витратах нічого б не принесло. Але бажаю нікому не наступати на мої граблі і думати наперед. Прислів’я “Скупий платить двічі” спрацювало в моєму випадку, нажаль. З наступних зарплат з мене знімали за проїзний, хоча він коштував дешевше в касах, та періодично знімали за навчання з безпеки праці (курс, ніби-то постійно треба було поновлювати).

Та й додому я повернувся без, так званого, воєводського запрошення на рік, і тому зараз чекаю доки зможу робити нову візу, і постараюсь не робити більше таких помилок. Свою подальшу заробітчанську і не тільки долю буду описувати в блозі :).
live

Re: Безкоштовний сир тільки в мишоловці, або як я купив вака

Сообщение Viktoria2701 » Ср дек 07, 2016 10:23 am

Если не затруднит как название фирмы посредника?
Viktoria2701

Сообщение live » Ср дек 07, 2016 2:57 pm

це Вам краще в нього в блозі запитати - я лише знайшов статтю в інтернеті :)
live

Сообщение Znmklop » Чт дек 08, 2016 12:49 pm

Добрый день!
Мы почти полгода искали как правильно выехать в Польшу на работу.
1) Мы искали кто нам даст рабочее приглашение на работу в Польшу. Нашли это стоило 3000 тыс.гр на 1 человека. ( Это была Одесская компания)
2) Оформили мы визу на пол года рабоче D.
3) Звоним в Одессу и говорим виза есть можем ехать. А нам говорят, что это вакансия липовая. А если хотите реальную мы вам подберем еще 2,500 тыс.гр пожалуйста оплатите.( К этому мы точно не были готовы).
4) Начали сами искать вакансию. И ТУТ я нахожу на WORK.UA - Samsung набирает людей БЕСПЛАТНО. ЗВОНИМ а с ними работает
агенство ТОВ "ФОРЕЙН ПЕРСОНАЛ СЕРВІС" поднимает трубку Екатерина менеджер ( кому надо ребята дам ее номер). Мы с ней пообщались она нам сбросила анкету мы ее заполнили тем же вечером и отправили. Через 2 недели муж был в Польше в Вронки на Samsung . Сейчас 20,12,2016 буду ехать я.
ТАК что кто ищет тот найдет.ТОВ "ФОРЕЙН ПЕРСОНАЛ СЕРВІС" мы не копейки не платили. Малого того В Познань встретили и Samsung на своих фирменных автобусах забрал людей. Приехали Накормили поселили. Экскурсия .Договора заключили ( там есть при заводе отделение ТОВ "ФОРЕЙН ПЕРСОНАЛ СЕРВІС").

ВСЕ ОТЛИЧНО СПАСИБО ТОВ "ФОРЕЙН ПЕРСОНАЛ СЕРВІС" ( менеджеру Екатерине)
Znmklop

Сообщение kurilka » Пт дек 16, 2016 6:23 pm

спасибо за статью
kurilka

Сообщение Vampum » Пн июн 05, 2017 9:00 am

Не вірю. Хлопець з села і пише без жодної помилки? )
Vampum

Сообщение Pedro » Чт июл 06, 2017 8:20 pm

Ми пропонуємо безкоштовну медичну допомогу для громадян України. Що важливо - допомога адресована людям, які не мають польського громадянства і членів їх сімей, які проживають у Польщі. Лікар для громадян України
Pedro

Вернуться в Полезные советы «бывалых» заробитчан